Holiday

Herkese selam! 1 haftalık tatil dönüşü sizlere gittiğim gezdiğim yerlerle ilgili detaylı bir post hazırladım, hadi başlayalım :) İlk olarak Antalya Belek "Rixos Premium". Kaldığım en iyi 5 yıldızlı oteldi ki 5 yıldızlı otel konseptlerini çok sevmememe rağmen. Ürünlerinin kalitesi, otelin hizmet aşkı, çalışanların yardımseverliği........ 10 üzerinden 10. Gitmek isteyen herkese tavsiye ederim.  Alakart restoranları çok başarılı, bunun yanında yemekhanesinde yapılan tüm yemekler gözünüzün önünde yapılıyor ve çok kaliteli ürünler kullanılıyor. Burada 2 gün konakladıktan sonra çok merak ettiğimiz Kaş Kalkan'a doğru yola çıktık. Fidanka otelden rezervasyonumuzu yaptırmıştık. Otel gerçekten çok otantik lakin fiyat fayda dengesini düşünürsek Belek Rixos kadar memnun kalmadık. Kalkan zaten sterline endeksli, oldukça pahallı; bir nevi İngiliz Kasabası gibi düşünün. Bir daha gideceğimizi zannetmem :(Ama Kalkan'a yolunuz düşerse Dünyaca ünlü "Kaputaş Plajını" görmeden sakın dönmeyin. Fotoğraflardan da gördüğünüz üzere gerçekten enfesss !!!

Kalkandan Göcek'e doğru yola çıktık. Göcek çok tatlı bir yer. Yat turlarıyla meşhur. Enfes bir denizi var sakin ve dalgasız. Biz, kızımız çok küçük olduğu için yat turuna çıkmaya cesaret edemedik; lakin sonrasında çok pişman olduk. Bir dahaki gidişimizde mutlaka. Burada oldukça şık ve temiz bir otel olan "Grand Göcek" de kaldık. İlgi ve hizmet anlayışı 10 üzerinden 10 alır. Çarşısındaki West cafe çok başarılı özellikle salataları.


Son durağımız Bodrum. Rixos Belek'i çok başarılı bulunca Bodrumdaki Rixos'unda aynı kalitede olabileceğini düşündük. Ne büyük hata! Tatilimizin 1 günü resmen heba oldu 2 gün rezervasyon yaptırmamıza rağmen 1 gece zor dayanıp hemen çıkış yaptık. Sabah 3'e kadar yüksek seste müzik. Defalarca resepsiyonu aramamıza rağmen hiçbir şey yapmadılar. 10 üzerinden 0 ! Rixos kalitesine hiç yakışmadı... Sırf buda değil hizmet kalitesi, yemekler, kalabalık, sıkışık.... 
Son 2 günümüzde Yalıkavak, Gümüşlük gezdik baya. Yalıkavakda "Spektr Hotel" kaldık. Çok rahat ettik odalar enfes, manzarası harika. Yeni bir otel, fiyatını da verdiği hizmet ve otele göre çok iyi buldum. Tatil postlarının devamı gelecek beklemede kalın sevgiler  :)))
2 comments :

 1. NICE LOCATION, HAPPY HOLIDAY
  http://www.melodyjacob.com/

  ReplyDelete
 2. This place is looking so dreamy !

  Sara,
  www.thecrimeofashion.com

  ReplyDelete